• SEO

مشاوره SEO ,  راه اندازی وب سایت 

برای توضیح فعالیت اصلی خودمون لازم می دونم اول کمی در مورد مفهوم  SEO  توضیح بدم :

به تعریف سایت MOZ :

SEO stands for Search Engine Optimization, which is the practice of increasing the quantity and quality of traffic to your website through organic search engine results.

SEO که از ابتدایی کلمات Search به معنی جستجو و Engine به معنی موتور جستجو در اینجا و Optimization بهینه سازی ایجاد شده یک فعالیت مستمر برای افزایش ترافیک ورودی به سایت و همچنین بهبود کیفیت ترافیک ورودی ( جنس مخاطب ، نرخ جذب و …) است از طریق حضور در نتایج جستجو در موتورهای جستجو.

What goes into SEO

برای درک معنای واقعی SEO ، بیایید آن تعریف را خرد کنیم به سه بخش اصلی  Quality of traffic،Quantity of traffic،Organic results

  • کیفیت ترافیک Quality of traffic. شما می توانید همه بازدید کنندگان در جهان را به خود جلب کنید ، اما اگر آنها به سایت شما بیایند ، زیرا Google به آنها می گوید وقتی برای کشاورز  که سیب فروشی می کند ، سایت منبع رایانه های اپل باشید ، این یک ترافیک با کیفیت نیست. درعوض شما می خواهید بازدید کننده هایی را که واقعاً به محصولاتی که ارائه می دهید علاقه مند کنید به عنوان ترافیک ورودی ساایت خود داشته باشید.
  • مقدار ترافیک Quantity of traffic. هنگامی که افراد صحیح را از روی آن صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) جذب کردید، ترافیک بیشتر بهتر است.
  • نمایش نتایج جستجو ارگانیکOrganic results. تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها را تشکیل می دهند. ترافیک ارگانیک هرگونه ترافیکی ورودی از منبع نمایش در نتایج جستجو کلمات کلیدی است که نیازی به پرداخت برای آن نیست.
seo

Organic search traffic is specifically any unpaid traffic that comes from SERPs.

That’s all the SE (search engine) of SEO.

این تمام چیزی است که در مورد موتورهای جستجو SE  می دانیم.

سؤال را در یک جعبه و Google ، Yahoo! Bing یا هر موتور جستجوی مورد استفاده خود بنویسید ، با یک لیست طولانی از پیوندها به صفحه های وب که پاسخ جادویی دارند. به طور بالقوه می تواند به سوال شما پاسخ دهد.

اما آیا تاکنون به اینفکر کردید که چه چیزی در پشت لیست های جادویی پیوندها قرار دارد ؟ و این موتور جستجو ها چطوری کار می کنند؟

در اینجا می خواهیم در مورد نحوه این موتورهای جستجو صحبت کنیم : Google (یا هر موتور جستجوی دیگری که استفاده می کنید) خزنده ای Crawler دارد که بیرون می رود و اطلاعات مربوط به تمام مطالبی را که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع می کند. خزنده ها تمام ۱ ها و ۰ ها را به موتور جستجو باز می گردانند تا یک فهرست Index ایجاد کنند. سپس این فهرست از طریق الگوریتمی تغذیه می شود که سعی می کند تمام داده ها را با پرس و جو شما مطابقت دهد و بهترین نتیجه برای شما به نمایش دهد.

تعداد فاکتور ها برای پیدا بهترین نتیجه در الگوریتم های موتورهای جستجو هر روز در حال افزایش است تعدادی از این فاکتور از دید سایت Moz

بخش O بهینه سازی SEO where جایی است که افرادی که تمام آن محتوا را می نویسند و در سایت های خود قرار می دهند در حال جستجوی آن محتوا و آن سایت ها هستند ، بنابراین موتورهای جستجو قادر خواهند بود آنچه را که می بینند و کاربرانی که می توانند درک کنند. از طریق جستجو آنچه را می بینند دوست دارند.

بهینه سازی می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. این اطمینان حاصل است که برچسب های عنوان و توضیحات متا هر دو آموزنده و طول مناسب برای نشان دادن لینک های داخلی در صفحاتی هستند که به آنها افتخار می کنید ، همه چیز است.

یادگیری SEO

این بخش از سایت برای کمک به شما در یادگیری هرچه بیشتر راجع به SEO است. اگر کاملاً تازه وارد در این موضوع هستید ، از همان ابتدا شروع کنید و راهنمای مبتدی SEO را بخوانید. اگر به یک موضوع خاص به مشاوره نیاز دارید ،با ما در تماس باشید.

موارد کلیدی و ابتدایی SEO که باید در مورد آنها مطالعه کنید :

ساخت یک سایت SEO دوست

از نام دامنه تا لینک سازی داخلی و تگ های هدینگ در اینجا مطرح می شود.

محتوا و نشانه گذاری های مرتبط

تا زمانی که محتوا نداشته باشید یک سایت واقعاً یک سایت نیست. اما SEO برای محتوا دارای متغیرهای خاص کافی است که ما به آن بخش خاص خود را داده ایم. اگر از تحقیق در مورد کلید واژه ها ،  نحوه نوشتن منطبق با  SEO و نوع نشانه گذاری که به موتورهای جستجوگر کمک می کند درک کنند که واقعاً محتوای شما چیست .

دسترسی در سایت

شما قبلاً با ارائه مطالب و نشانه گذاری های مرتبط در مورد موضوعات در سایت چیزهای زیادی تا این مرحله باید آموخته باشید. اکنون زمان آن رسیده است که با اطلاعاتی در مورد robots.txt فنی یاد بگیرید.

موضوعات مرتبط با لینک ها

هر آنچه را که نیاز دارید بدانید در مورد پیوندها از متن لنگر َAnchor text تا تغییر مسیر redirection را مطالعه کنید.  چگونه و چه موقع از nofollow استفاده کنید و اینکه آیا بلاگ مهمان واقعاً مرده است. اگر بیشتر در بخش ساخت لینک هستید (برای بهبود رتبه در سایت خود با کسب لینک) تلاش می کنید .

بهینه سازی دیگر

طراحی جدید  UI/UX قوی

تکامل SEO

الگوریتم های موتور جستجو مرتباً تغییر می کنند و تاکتیک های SEO در پاسخ به آن تغییرات تکامل می یابد. بنابراین اگر شخصی به شما توصیه SEO را ارائه می دهد باید بر این موارد تسلط داشته باشد.