۲۰ نکته برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز

مصاحبه شغلی موفقیت آمیز برای یک کار جدید، و حتی دیدار با فردی جدید و تلاش برای تاثیر گذاشتن روی او، هر فردی را عصبی و مضطرب می‌کند.با این حال، گذراندن مصاحبه شغلی یکی از مهارت‌هایی است که افراد باید یاد بگیرند. با راهنمایی‌های قید شده در این نوشتار می توانید برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز و دریافت یک شغل جدید آمادگی داشته باشید.

پیشنهاد می کنم چرا به مشاوره کسب وکار نیاز دارید را مطالعه فرمایید .

▪️ زمانی که جستجو برای پیدا کردن شغل را آغاز می‌کنید، منظم باشید.
باید لباس‌های مصاحبه را در قسمت ممشخصی از کمدتان قرار بدهید، و چند نسخه از رزومه‌تان را کپی بگیرید.

▪️در مورد شرکت مورد نظرتان تحقیق کنید.
سایت اینترنتی این شرکت را مرور کنید یا آخرین اخبار منتشر شده را در این شرکت‌ها بخوانید تا بتوانید خودتان را برای صحبت در مصاحبه آماده کنید.

▪️تاثیر اولیه‌ را دست کم نگیرید.
به تمام مصاحبه‌کننده‌ها با یک لبخند زیبا یا دست دادن به شیوه‌ای محکم و مودبانه سلام بدهید. با آنها تماس چشمی داشته باشید. همه‌ی آدم‌ها باید بدانند که قبل از موفقیت در کارشان باید بتوانند تاثیر خوبی از خود روی مخاطب به جای بگذارند.

▪️در جلسه‌ی مصاحبه پرت و پلا نگویید!
دقیقا همان هسته‌ی سوالات را پاسخ بدهید. تمام مصاحبه‌شونده‌ها می‌توانند چند دقیقه سکوت کنند و بعد پاسخی را که به نظرشان درست است را بدهند.

▪️چرا آنها باید شما را استخدام کنند؟
برای صحبت کردن در مورد دانش، مهارت‌ها و تجربیات‌تان آماده شوید. شما باید ۳ نکته‌ی قدرتمند را که می‌توانند مربوط به شغل مورد آگهی باشد، در خودتان پیدا کنید.

▪️برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز زبان بدن‌تان را به یاد داشته باشید.
در طول مصاحبه شغلی، به عقب تکیه ندهید، به زمین نگاه نکنید و دست به سینه نباشید! درعوض باید صاف بنشینید، و سپس تماس چشمی خوب و آرامی را با مخاطب حفظ کنید.

▪️منتظر چیزهای غیرمنتظره باشید.
تمام مصاحبه‌کنندگان سعی می‌کنند مصاحبه‌شوندگان را غافلگیر کنند یا با پرسیدن پرسش های بسیار سخت آنها را در موقعیت دشواری قرار بدهند. غیر ممکن است که برنامه‌ی خوبی برای پاسخ دادن به تمام سوالات داشته باشید، اما باید سعی کنید روی خودتان کنترل داشته باشید.

▪️هر چیزی را که فکر می‌کنید درست متوجه نشده‌اید، حتما بپرسید.

▪️برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز سبک‌های مصاحبه را بشناسید.
تمام مصاحبه‌کننده‌ها از یک فهرست ساده سوال می پرسند، اما برخی دیگر از یک سبک مکالمه‌ی آماده استفاده می‌کنند و برخی دیگر می‌توانند چیزی بگویند مثل «در مورد خودت به ما بگو و توضیح بده که چرا ما باید تو را استخدام کنیم».

▪️برای یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز روی ظاهرتان دقت کنید.
هرگز مدل موی جدیدی را امتحان نکنید. آرایش یا جواهرات باید در صورت استفاده در حد متوسط ​​باشند. لباس راحت و محافظه‌کارانه بپوشید.

▪️تمرین داشته باشید.
تمرین کنید و برای سوالاتی که به طور معمول پرسیده می‌شوند، پاسخ‌هایی را آماده کنید. شما باید جلوی یک آینه‌ی بزرگ تمرین کنید، یا می‌توانید مصاحبه‌های تمرینی را به صورت صدا یا ویدیو ضبط کنید. سپس ویدیوها را تماشا کنید و بعد تمام حرکات عصبی، موارد نالازم یا گفتارهای نامناسب را حذف کنید.

▪️اگر برای‌تان مقدور است، قرار مصاحبه را صبح بگذارید.
به این دلیل که هم سر حال و پر از انرژی خواهید بود و هم تمام طول روز در انتظار برای رفتن به جلسه‌ی مصاحبه که منجر به پایین آمدن اعتماد به نفس‌تان می‌شود، نخواهید بود.

▪️تمرکز داشته باشید و با اعتماد به نفس به نظر برسید.

▪️مهارت‌های کلیدی خودتان را مشخص کنید.
تمام سوالات را برای مصاحبه با مقداری اطلاعات اساسی در مورد مهارت‌های کلیدی خودتان آماده کنید.

▪️لباس روز مصاحبه را یک روز قبل آماده کنید.

▪️وضعیت آب و هوا را از قبل بررسی کنید.
با دانستن شرایط آب و هوا، می‌توانید نوع لباس و وسیله‌ی نقلیه مناسب را را به درستی انتخاب کنید تا به موقع برسید و سر وقت در جلسه حاضر شوید.

▪️شب را به موقع بخوابید و زنگ ساعت را نیز قبل از خواب تنظیم کنید.

▪️یک بررسی هم در آخرین لحظه داشته باشید.
در روز مقرر چند دقیقه زمان برای بررسی همه‌ی چیزهای لازم برای زمان مصاحبه اختصاص بدهید، چیزهایی مانند مو، کت، ذرات غذا لای دندان، رژ لب و به طور کلی آرایش. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که تلفن همراه‌تان را خاموش کنید و قبل از ورود به اتاق مصاحبه، آدامس داخل دهان‌تان را دور بیندازید!

▪️چند دقیقه زودتر از زمان مصاحبه به محل مورد نظر برسید.

▪️برای پیگیری تماس بگیرید.
می توانید پس از مصاحبه برای پیگیری تماس بگیرید. مصاحبه‌کننده ممکن است به شما توجه کند و شما را به عنوان یک مورد خوب مورد توجه قرار دهد