گوگل ادوردز  :

Google AdWords  پلت فرم تبلیغاتی آنلاین متعلق به گوگل است. AdWords همچنین بزرگترین و گسترده ترین شبکه تبلیغاتی آنلاین در جهان است و میلیون ها کسب و کار آنلاین و غیر آنلاین با استفاده از AdWords برای تبلیغ مشتریان جدید و کسب و کارشان رشد می کنند.

آگهی دهنده هایی که از Google AdWords استفاده می کنند می توانند کاربران  را در دو شبکه اصلی – شبکه جستجو ( google search ) و شبکه نمایش (google display ) داده شود. شبکه جستجو اشاره به تبلیغات پرداخت برای هر کلیک(cost per click) ( CPC) دارد ، که در آن تبلیغ کنندگان در کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را هدف قرار داده و پس از جستجو  کلمه مورد نظر توسط کاربران اطلاعات تبلیغ دهنده را به کاربران پیشنهاد می دهند در سه ردیف بالا و پایین صفحه نمایش داده می شود ، و فرصتی برای نمایش تبلیغات  هر تبلیغ دهنده ای را به کاربران که کلمات کلیدی را وارد گوگل به عنوان بخشی از یک پرس و جو جستجو است را فراهم می کنند .

به زبان ساده گوگل ادوردز یک تبلیغات آنلاین اینترنتی است که کسب وکار ها را به مشتریان متصل می کند ، که در آن شما آگهی خود را تهیه می کنید و به گوگل می گویید در کجا به نمایش در آید .

مزایای گوگل ادوردز :

adwordsAdWords دارای یک سیستم هدفمند پیچیده است که به شما کمک می کند آگهی های خود را به افراد مناسب، در جای مناسب، در زمان مناسب نشان می دهد. استفاده از کلمات کلیدی، موقعیت مکانی، جمعیت شناسی و موارد دیگر برای هدف قرار دادن کمپین های تبلیغاتی است .

AdWords به شما امکان کنترل کامل بر بودجه شما را میدهد. شما انتخاب می کنید چقدر هزینه  در هر ماه، در روز و هر آگهی.  و این هزینه دارای حداقل نیست .

AdWords نشان می دهد که تعداد افرادی که تبلیغات شما را می بینند چه میزان از آنها برای بازدید از وبسایت شما کلیک می کنند و حتی تعداد کلیک شما برای برقراری تماس. با استفاده از این ابزار پیگیری، شما حتی می توانید ببینید که فروش واقعی وب سایت شما به عنوان یک نتیجه مستقیم از تبلیغات شما تولید می شود.

اگر می خواهید استراتژی خود را تغییر دهید، می توانید تبلیغات خود را تغییر دهید، کلمات کلیدی جدید را امتحان کنید، کمپین خود را متوقف کنید و هر بار که مایلید، آن را دوباره شروع کنید.

AdWords شما بطور کاملا عملی توانایی کنترل بودجه انجام بدهید .

AdWords  در سئو سایت نیز کمک میکند . وقتی CTA سایت شما بالا می رود DA و PA سایت شما هم بالا می رود در نتیجه Google تشخیص می دهد که مطلب شما با کیفیت است و شروع به بالا بردن SERP میشود .

در اینجا برای شما میتوانید از مشاوره رایگان ما در زمینه گوگل ادوردز استفاده کنید .

AdWords مکانسیم ؟

Google AdWords سیستم تبلیغاتی گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان بر اساس کلمات کلیدی خاصی پیشنهاد می کنند تا تبلیغات تبلیغی قابل نمایش در نتایج جستجوی Google ظاهر شوند. از آنجا که تبلیغ کنندگان برای پرداخت این کلیک ها پرداخت می کنند، این به این معنی است که Google از جستجو پول می گیرد. این مقاله کمک خواهد کرد که درک کنید چگونه AdWords کار می کند، جزئیات حراج AdWords، روند مشارکت و توضیح عوامل مهم مانند نمره کیفیت ( Quality score)  و هزینه هر کلیک را توضیح می دهد.

ما در اینجا با مطرح کردن تعدادی از سوالات شما سعی در هر چه بیشتر روشن کردن موضوع برای شما هستیم :

۱. آیا گوگل ادوردز ( google adwords ) تاثیر گذار است :

آیا Google AdWords کار می کند؟ با توجه به رقابت پذیری کلمات کلیدی ( key words)  که شما پیشنهاد می کنید و ربط آن کلمه کلیدی به تبدیل واقعی ( real conversion)   برای شرکت شما، ممکن است AdWords  برای کسب و کار شما اثر بخش باشد . در بیشتر موارد ما متوجه شدیم که Google AdWords برای بسیاری از انواع کسب و کار بسیار موثر است، مگر اینکه آنها پول خود را بر اساس کلمات کلیدی اشتباه بزنند و یا تبلیغات ضعیف و کم CTR را بنویسند.

۲. هزینه AD-words   چقدر است ؟

بسیاری از عواملی که  می توانند هزینه تبلیغات AdWords را برای کسب و کار شما تحت تاثیر قرار دهند. وشاید قسمت پیچیده گوگل ادوردز همین جا  می باشد مهترین عامل Auction روی کلمه کلیدی مورد نظر می باشد در ادامه این مورد بیشتر برای شما توضیح می دهیم.

۳. چگونه در گوگل ادوردز تبلیغات انجام دهیم ؟

کسب وکارها  برای تبلیغ در گوگل ادوردز باید یک اکانت برای خودشان ایجاد کنند در ادامه در اکانت مورد نظر کلمات مورد نظر انتخاب و بعد باید شیوه پرداخت مشخص شود که تمام این مراحل برای شما توضیح کامل می دهیم .

۴.چگونه سیستم قیمت گذاری و جایابی در معاملات گوگل ادوردز کار می کند ؟

موقعیت واقعی آگهی شما با رتبه بندی آگهی شما تعیین می شود (میزان امتیازدهی quality score حداکثر بازخوردmax bid time). بالاترین امتیاز  آگهی ، رتبه اول آگهی را می گیرد. (CPC ( cost per click که همان هزینه هر کلیک  واقعی شما براساس رتبه آگهی بالاترین آگهی قبل از  امتیاز کیفیت شما تعیین می شود. تنها استثناء این قانون زمانی است که شما تنها پیشنهاد دهنده یا کمترین پیشنهاد در حراج AdWords هستید؛ سپس حداکثر قیمت هر کلیک را پرداخت می کنید! پیشنهادات  قیمت با کمترین نرخ AdWords  تبلیغاتی که با نمرات کم کیفیت ارائه می شوند ، مجازات می شود. برعکس، کسانی که دارای نمرات با کیفیت بالا هستند رتبه های تبلیغی بالاتر و CPC پایین تر را پرداخت  می کنند .

۵. چند بار auction یا همان سیستم قیمت گذاری کلیک در گوگل ادوردز اجرا می شود ؟

این مزایده ها هر ماه یک میلیارد بار انجام می گیرد تا مشتریان بهترین و با کیفیت ترین تبلیغات مربوط با کلمات کلیدی جستجو شده را پیدا کنند و در طرف مقابل نیز کسب وکار ها کمترین هزینه CPC  را پرداخت کنند و سیستم بطور کلی برای طرفین هر روز بهتر شود .

۶. مزایده در گوگل ادوردز چگونه کار می کنند ؟

هنگامی که پرس و جو در Google ایجاد می شود ( query) ، موتور جستجو درخواست را پردازش می کند و مزایده را اجرا می کند که سپس موقعیت های تبلیغات و CPC هر تبلیغ کننده را تعیین می کند.