بهترین روش تبلیغات و تولید محتوا در اینستاگرام

بهترین تبلیغات در اینستاگرام چیست؟ شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از ۲۰ میلیون عضو در ایران  امروز یکی از مرجع های تبلیغاتی بسیار پر بازده در اینترنت برای کسب وکارهای ایرانی است که کسب و کار های مختلف برای افزایش فروش خود رو به تبلیغات در اینستاگرام آورده اند.

در این مقاله قصد دارم بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام و همچنین مراحل اصولی آن، را به شما که قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید معرفی کنم و برخی شبه ها را در این خصوص برطرف کنیم.

بهترین روش تبلیغات در اینستاگرام

برای پیج های که برای کسب و کارها ساخته میشود  بسیار مهم است که بهترین تبلیغات در اینستاگرام چیست ؟ افراد بسیاری برای شغل خود در این اینستاگرام صفحه ای می سازند و با تولید محتوا  در خصوص کسب و کار خود، انتظار مشتری گرفتن و فروش را دارند؛ و چه بسا بعضی از آن ها موفق شوند فروش های جزئی هم از این طریق داشته باشند.

محتوا اینستاگرام

محتوا اینستاگرام

مراحل اصولی راه اندازی یک پیج اینستاگرام و تبلیغات در اینستاگرام :

۱.در گام استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام خودتون مشخص کنید.

محتوا پایه اصلی استراتژی بازاریابی اینستاگرام شماست. اگر محتوای پیج اینستاگرام شما مرتبط به بازار هدف شما نباشد، به سختی میتوانید در اینستاگرام موفق شوید. در اینجا نوع محتوایی که می خواهید تولید کنید از اهمیت بسازایی برخورداراست مثلا تولید محتوا محصول محور ، محتوای فرهنگی محور، ترکیب و ….

محتوای محصول محور: به طور کلی متداول ترین استراتژی بازاریابی اینستاگرام استراتژی محصول محور است. جلب توجه با محتوای محصول محور، به این معنی است که بیشتر عکس‌ها و ویدیوهایی که ارسال میکنید از محصولات شما هستند. این یک راه ساده برای خرید و فروش در این شبکه اجتماعی است . اساسا، شما به فالور های خود میگویید: “هی! به چیزهای عالی که ما می فروشیم نگاه کنید “با این امید که در مورد خرید آن به اندازه کافی هیجان زده شوند. همانطور که در مثال زیر دیده می شود، حتی یک جلب توجه ساده محصول محور می تواند موفقیت را به وجود آورد.

محتوای فرهنگ محور: گاهی اوقات، محصول شما نه هیجان انگیز است و نه منحصر به فرد است، و نه اینکه برند شما یک برند مشهور است.نباید همیشه به اینستاگرام فقط با هدف کسب درآمد نگاه کنید. اینستاگرام می تواند راهی عالی برای برندسازی و ایجاد هویت برند در رسانه های اجتماعی باشد. شرکت هایی مانند Buffer برای چیزی که میخواهند به دنبال کنندگانشان نشان دهند، کارهای زیادی میکنند.

 ترکیب: میتوانید ترکیب متعادلی از دو حالت را داشته باشید. اگر درست  این کار را انجام دهید، خواهید دید که شما هنوز میتوانید از یک پیشرفت یکپارچه و انعطاف پذیر اینستاگرامی برخوردار شوید. Lululemon یک مثال خوب از این است. حتی پست های محصولات آنها فرهنگ ورزشکای آنها را نیز نشان می دهد.

بهترین روش برای تولید محتوا که لازمه اش خلاقیت و جذابیت بسیار بالا می باشد تولید محتوا توسط کاربران و مشتریان می باشد مانند گرفتن عکس با محصولات و ….

۲. برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا

هنگامی که استراتژی محتوا را مشخص میکنید، باید یک برنامه داشته باشید. پست های اینستاگرام دیگر به ترتیب زمانی نیستند. در عوض، فاکتور تعامل مهم میشود، پست ها بر روی صفحه ی تازه های کاربران بر اساس محتواهایی از حساب‌هایی که اغلب با آنها بیشتر ارتباط برقرار می کنند، مرتب میشوند.

ارسال پست به طور مداوم امکان دیده شدن پست ها را افزایش می دهد، که این به دنبال کنندگان فرصت  بیشتری برای مشارکت  می دهد. همچنین این باعث میشود که شما منبع به روزی باشید، تا افراد را به فالو کردن پیج و لایک کردن پست های خود ترغیب کنید و از آنفالو شدن توسط دنبال کنندگانتان جلوگیری کنید.

از یک ابزار مانند Buffer یا Later استفاده کنید تا پست هایتان را به طور پیش فرض برنامه ریزی کنید.  اینگونه به سازنده ی محتوای خود اجازه ی استراحت میدهد زیرا دیگر لازم نیست بلافاصله قبل از پست گذاشتن به عکس گرفتن و ویرایش آن مشغول باشد. این مسئله ویژه برای کسب و کارهای کوچک که مدیر روابط عمومی دیجیتال ندارند، مهم است. در برنامه ریزی برای تولید رعایت یک سری از حداقل ها الزامی می باشد، تعداد پست ها در بازه های زمانی به شما بستگی دارد، اما هرچقدر که هست برنامه ریزی داشته باشید. اگر در یک ماه به اندازه ی ۱۰ پستمحتوا دارید طوری تنظیم کنید که هر ۳ روز یک پست داشته باشید و اینطور نباشد که یک هفته پیوسته پست بگذارید و برای ۲ هفته هیچ پستی نداشته باشید.

اگرچه زمان بندی ارسال پست ها با توجه به الگوریتم فعلی اینستاگرام از اهمیت کمتری برخوردار است اما من همچنان به شما پیشنهاد میکنم که در زمان هایی که بیشترین ارتباطات را دارید بیشتر پست بگذارید. البته این موضوع به بازار هدف شما بستگی دارد. سعی کنید زمان هایی را که بازار هدفتان بیشتر در رسانه های اجتماعی فعال است شناسایی کنید (در ایران بیشترین اتصال به اینترنت در ساعت ۱۱ تا ۱۳ می باشد)  و مثل همیشه تا وقتی بهترین نتیجه را بگیرید همچنان آزمایش کنید.

۳.نحوه تولید محتوا در اینستاگرام : بعد از تعیین استراتژی و برنامه ریزی شما باید از آیتم های اصلی در ایجا برای اینستاگرام را بطور کامل بشناسید .

کیفیت، کیفیت، کیفیت: ببینید ، من می دانم – همه نمی توانند یک دوربین عکاسی چند میلیون تومانی یا یک دستگاه نورپردازی حرفه ای داشته باشند. مسئله ای نیست! فقط سعی کنید کیفیت تصاویر و ویدئو های خود را با امکاناتی که در دست دارید بالا ببرید. اسمارت فون های هوشمند به طور کلی برای گرفتن عکس های جذاب، دوربین های مناسبی دارند. فقط عکس ها باید متمرکز شوند و نور خوبی داشته باشند ، این دو با هم باعث میشوند عکس‌ها  بهتر به نظر بیایند.

ویرایش: از یک اپلیکیشن ویرایش عکس مانند VSCO، Snapseed یا Enlight استفاده کنید تا عکس‌هایتان تمیز و حرفه ای شوند. اما خیلی کم ویرایش کنید. بهترین روش ویرایشی است که به سختی قابل تشخیص باشد. به سادگی میتوان بهترین شد، بنابراین قبل از اعمال فیلتر به پیج های مورد علاقه ی خود برای الهام گرفتن نگاهی کنید. پیشنهاد میکنم برای همه ی عکسهای خود از یک مجموعه فیلتر استفاده کنید. این به شما کمک میکند که یک تم منسجم برای بازاریابی خود داشته باشید.

کپشن: اگر شما به دنبال تبلیغ محصولات در اینستاگرام هستید، مطمئن شوید که کپشن شما به شکلی عملگرا است. دنبال کننده های خود را به جایی جایی که بتوانند محصولات شما را خریداری کنند راهنمایی کنید تا بتوانید از تلاش های اینستاگرامی خود کسب درآمد کنید.

هشتگ : هشتگ ها در اینستاگرام بسیار تاثیرگذار هستند زیرا آنها برای دستیابی به بخش هایی از بازار هدفتان که در هشتگ ها به دنبال محتوای جدید هستند بسیار مفید می باشند. شما می توانید هشتگ های محبوب ، هشتگ های مربوط به محصول ، یا هشتگ های مورد علاقه شخصی و همچنین هشتگ های محلی را انتخاب کنید. افزودن هشتگ‌ها باعث افزایش بازدید پست اینستاگرام شما می شود و در نتیجه به افزایش مشارکت کاربران کمک می کند.

محتوای بیشتر

اینستاگرام قدمهای بزرگی را در به روز رسانی برداشته است. در اینجا به اختصار آنها را بررسی میکنیم.

اولین و مهمترین بروز رسانی اینستاگرام استوری ها هستند. با کنار گذاشتن این واقعیت که این یک تقلید واضح از اسنپ چت است ، استوری اینستاگرام فرصتی عالی برای شما فراهم میکند که تا با بازار هدف خود ارتباط برقرار کنید ، به گونه ای که واقعی تر باشد و کمتر مبادی آداب است و همچنین محدود به شکل محتوایی که کاربران اینستاگرام عادت دارند، نیست.

استفاده از استوری ها خیلی خوب است زیرا باعث میشود پیج شما را بالای صفحه ی تازه های کاربران قرار دهد. جدیدترین استوری ها در ابتدا دیده میشوند اما همیشه در بالای صفحه هستند. گذاشتن پست در استوری به صورت مکرر با به روز رسانی های سریع یا حتی تخفیف ها میتواند باعث شود که بیشتر توسط دنبال کنندگانتان دیده شوید.

بعدی اینستاگرام Live است. البته اگر شما حداقل تعداد کمی دنبال کننده ی ثابت ندارید این بهترین استراتژی نیست، اما اگر این کار را کنید میتوانید خیلی زیاد تاثیرگذار باشد. همانند استوری، ویدیوهای Live، به صورت پش فرض برای دنبال کنندگان شما قبل از همه ی استوری ها و بالاتر از همه ی پست ها نمایش داه میشوند.

از اینستاگرام Live برای پیش نمایش راه اندازی خدمت جدید یا رونمایی از محصول جدید یا میزبانی Q & A  با طرفداران خود، استفاده کنید. این شما را به طور مستقیم با افرادی که با شما در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند، متصل می کند، و این یک راه ایده آل برای برندینگ و ایجاد هویت نام تجاری و ایجاد ارتباط با دنبال کنندگانتان است.

و در انتها اینستاگرام نوع رسانه ی Carousel خود را برای همه ی کاربران منتشر کرد که به این معنی است که شما میتوانید انواع رسانه را اعم از ویدیو، عکس و بومرنگ ها در یک پست قرار دهید. آنها برای ارسال چند عکس از محصولات ( مثلا رنگ های مختلف) یا حتی تعریف کردن یک داستان مناسب هستند.

پس از اجرایی این مراحل

صفحه اختصاصی کسب و کار خود را بسازید. سپس برای عکس پروفایل خود یک لوگو یا آرم تجاری اختصاصی طراحی کنید.

برای دیده شدن پست ها و تبلیغات تان نیاز به جذب فالور و بیننده دارید. حتما در این میان شایعه های بسیاری در خصوص خرید فالور و … به گوشتان خورده است.. آیا این فالور ها به درد شما برای فروش می خورند؟

فالور هایی که در سطح اینترنت به فروش می رسند، اغلب بصورت فیک و غیر واقعی هستند شاید شخصیتی که شما را فالو می کند یک پروفایل واقعی از یک شخص ایرانی باشد ولی اغلب این ها مشکل لایک کردن ، کامنت گذاشتن و در آخر خرید کردن دارند. مشکل آن ها این است که فقط ساخته شده اند و شخصی مدیریت این صفحه ها را انجام میدهد.

پیشنهاد میکنم خودتان در صورت داشتن زمان به جذب فالوور به درد بخور اقدام کنید ، فالور بدرد بخور کیست؟

فالوری که بتوانید از طریق آن بفروشید کسی است که علاقه مند به کسب و کار شما باشد. به عنوان مثال کار شما طراحی دکوراسیون منزل و محصولات آن است، بهترین تبلیغات در اینستاگرام برای شما این است که پیج های موفق در این حوزه را بیابید. اعتبار پیج ها را نه فقط از طریق تعداد فالوور بلکه تعداد لایک خور پست ها و تعداد کامنت ها بسنجید.

اگر آن پیج معتبر و خوب به نظر می آمد، علاقه مندان را از لیست لایک خور ها و کامت های آن پیج فالو کنید. به آن ها در خواست می روند و اگر دوست داشتند شما را فالو می کنند و از پست های شما دیدن می کنند. این فالور برای شما طبیعی و بازده دهنده است. شاید بگویید این روش بسیار پیش پا افتاده و ساده است ولی باور کنید بهترین نتیجه از همین روش بدست می آید و با فالوور خریدن صرفا یک عدد خوب در بالای پیج شما قرار می گیرد.

در این قسمت شما می تونید از روباتهای موجود نیز استفاده کنید، که باز هم خیلی بهتر از خرید فالوور است، منطق کاری این روبات هایی هم وجود دارند ، این است که فالو کردن را بصورت اتوماتیک برای شما انجام میدهند. بدین صورت که پیج مقصد را مشخص می کنید و روبات با فاصله زمانی مشخص یک به یک شروع به فالو کردن می کند. این فاصله زمانی به این دلیل است که شما بلاک نشوید.

(خرید فالوور اینکار فقط در ابتدا شروع کار پیج برای ایجاد اعتبار و جلب بیشتر مخاطبان پیشنهاد می شود )

انواع روشهای تبلیغات در اینستاگرام :

  • تبلیغات استوری اینستاگرام پربازده و بدون ریسک ، در این روش بر اساس تعداد درخواستی، تبلیغ شما در قالب استوری در صفحات منتخب و برتر اینستاگرام به نمایش گذاشته می شود.
  • تبلیغات پست ۲۴ ساعته اینستاگرام در پیج های ایرانی پر مخاظب:  آگاهی ساز و اطلاع رسان برند، این روش از مرسوم ترین روش های تبلیغات میباشد که مناسب برای اطلاع رسانی و اجرای کمپین های اینستاگرامی میباشد.

  • تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ افراد با مخاطب بالا : تبلیغات از طریق افراد تاثیر گذار، اعتبار بخشی به برند، افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و کمپین های بازاریابی اینستاگرامی، از کارایی‌های این نوع تبلیغات اینستاگرام است.

  • استفاده از استوری اینستاگرام جهت تبلیغ خدمات و محصولات

شما می توانید از استوری اینستاگرام جهت تبلیغات در اینستاگرام محصولات و خدمات خود استفاده کنید. چطور؟

  1. شما می توانید از پیج های پرمخاطب و مرتبط بخواهید تبلیغات شما را در استوری خودشان قرار دهند.
  2. با بیزینسی کردن پیج و پر کردن اطلاعات تماس و رساندن فالوور به ۱۰ هزار تا می توانید از خاصیت لینک در استوری اینستاگرام استفاده کنید. در این موقع شما محصولات و خدمات خود را با ارائه لینک در هر استوری می توانید به مشتریان خود معرفی کنید.

استوری یکی از بهترین روشهای تبلیغات در اینستاگرام است. مخصوصا اگر شما قصد داشته باشید تبلیغاتتان را در صفحه های شخصی (اینفلوئنسر مارکتینگ) و بیزینسی انجام دهید. استفاده از استوری برای تبلیغات در اینستاگرام

نحوه قراردادن لینک در استوری اینستاگرام

ابتدا باید در فیسبوک یک پیج تجاری داشته باشید.بعد باید اکانت اینستاگرامتان را به اکانت فیسبوک وصل کنید ، در بخش تنظیمات اکانت اینستاگرام ، دکمه بیزینس اکانت را بزنید.بعد از زدن دکمه به پیج فیسبوک وصل میشه، (فیلترشکن رو روشن کنید) و باید پیج بیزینسی تون در فیسبوک انتخاب کنید.بعد از بیزینسی شدن پیجتون، باید حتما بخش contact بیزینس را پر کنید. بعد باید تا ۱۰ هزار فالور جذب کنید تا لینک استوری فعال بشود.