بازاریابی وابسته  Affiliate Marketing در واقع نوعی از بازاریابی میباشد که در آن وب مسترهای با ارائه محتوا یا لینکهای دیگران در سایت خود  برای فروش محصولات آنها درصد یاکمیسیون دریافت می کند . شما در کسب وکارهای خودتان پس از راه اندازی سایت  می توانید از این تاکتیک به کرات استفاده کنید .

بازاریابی وابسته  Affiliate Marketing چیزی است که عملا هر صاحب وب سایت باید درک عمومی نسبت به آن در دنیای دیجیتال امروزی داشته باشد. حتی اگر شخصا در استراتژی کسب درآمدتان از آن استفاده نکنید، ممکن است زمانیکه میخواهید، از آن استفاده داشته باشید. این مقاله  بازاریابی وابسته یا سهامداران برای مبتدیان می تواند چندین مرحله را برای درک یکی از محبوب ترین فرم های کسب درآمد در کسب و کار آنلاین  امروزی استفاده کنید.

بازاریابی وابسته Affiliate Marketing به یک روش معتبر برای کسب درآمد غیر فعال  Passive در اینترنت تبدیل شده است. ثبت نام برای یک برنامه وابسته، لینک ها را در وب سایت خود قرار دهید و تماشا کنید زیرا درآمد شما را از چیزهایی که افراد با لینک شما خرید می کنند، کسب می کنند. با این حال، جزئیات می تواند گیج کننده باشد برای  شما به عنوان تازه وارد  به دنیای وابستگی وارد شدید. این راهنمای ساده، مبانی بازاریابی وابسته برای مبتدیان را شرح خواهد داد  تا پایه و اساس خوبی برای رشد آن فراهم شود.

تصور کنید که یک کتاب ebook را ایجاد کنید اما شبکه ای بازاریابی به اندازه کافی بزرگ نباشد تا به فروش کمک کند. در این مورد، یک استراتژی بازاریابی وابسته  می تواند به توانایی های بازاریابی شما کمک کند و فروش بیشتری را تولید کند.

بازاریابی وابسته Affiliate Marketing ، بازاریابان را متقاعد می کند که می خواهند تبلیغات و ناشران را انجام دهند، گاهی اوقات به عنوان نفوذ کنندگان شناخته می شوند، که می خواهند محصولات و خدمات را ارتقاء دهند و این کار را انجام دهند. ناشران لینک های سفارشی را به چیزهایی که می خواهند در وب سایت خود و یا محتوای رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند. سپس، آنها بخشی از فروش را به عنوان یک تشکر از شما برای ارتقاء خود دریافت می کنند.

خوشبختانه، بازاریابی وابسته به یادگیری نیست. شما می توانید خود را به عنوان یک وابسته تنظیم کنید، شروع به پیوند دادن، و پرش در مسیر برای به دست آوردن پول از کمیسیون های وابسته، همه در عرض چند ساعت. کلاهبرداری این است که بدانیم چطور تمام کارها را درست انجام دهیم تا بتوانید سود خود را به حداکثر برسانید.

چگونه بازاریابی وابسته Affiliate Marketing برای شما پول تولید  می کند؟
اکنون وقت آن است که یاد بگیریم که چگونه با بازاریابی وابسته برای مبتدیان پول می گیریم. به عنوان یک مبتدی، شما ممکن است شروع به ساخت چند دلار در هر ماه با بازاریابی وابسته Affiliate Marketing، تا زمانی که کل رشته  را یاد بگیرد. همانطور که یاد می گیرید که محصولات و خدمات مخاطبان شما بیشتر مورد علاقه شما هستند، می توانید استراتژی خود را برای کسب درآمد افزایش دهید.

هنگامی که شما یک لینک وابسته در سایت خود قرار می دهید و کسی روی آن کلیک می کند و یک اقدام  را انجام می دهد، معمولا یک خرید، از آن اقدام پول می گیرید. درآمد شما می تواند یک درصد از فروش باشد، یک هزینه مساوی برای تولید یک Lead یا یک جایزه بزرگ برای ثبت نام اشتراک Conversion .

برخی از برنامه ها مانند Google AdSense عبارتند از (Pay-per-Click) (PPC)، به این معنی است که برای هر تبلیغات یا کلیک روی لینک پرداخت می شود. هر برنامه وابسته Affiliate Marketing متفاوت است، اما تبلیغ کننده به شما اجازه می دهد مقدار شما را از هر سرنخ Lead ، تبدیل Conversion یا فروش در هنگام ثبت نام به شما اطلاع دهد.

چقدر می توانید با بازاریابی وابسته Affiliate Marketing پول ایجاد کنید؟

واقعیت بازاریابی وابسته  Affiliate Marketing این است که هر کس  مقدار پول مختلفی به دست می آورد. در حالی که بعضی ها به اندازه کافی خوش شانس برای کسب هزاران دلار در هر ماه، دیگران برای کسب ۱ دلار در روز تلاش می کنند. استراتژی بخش قابل توجهی از نتایج شماست، اما حتی بهترین استراتژی در جهان همیشه قابل پیش بینی نیست.

مهم این است که به یاد داشته باشید، حتی اگر شما ۱۰۰ دلار در روز برای یک هفته کامل، ماه یا بیشتر بپردازید، نباید هرگز انتظار داشته باشید که درآمد هر روز در هر روز افزایش یابد. محصولاتی که شما را پول می کنند اکنون می توانند روند داشته باشند، اما محبوبیت آنها بدون اطلاع قبلی می تواند نابود شود.

در واقع در ابتدا بعید است که شما به درآمد زیادی دست پیدا کنید ولی می توانید با یک استراتژی مناسب این فرآیند تا دستیابی به درآمد کافی برای شما را کوتاه و کوتاهتر کنید .

چگونه می توان یک بازاریاب وابسته  Affiliate Marketer مبتدی شوید ؟
اولا شما باید یاد بگیرید که چگونه برای برنامه های بازاریابی وابسته  Affiliate Market ثبت نام کنید.  و اینها کجا هستند؟

پیوستن به برندهای معروف بازاریابی وابسته Affiliate Marketing :

شما احتمالا از بازاریابی وابسته با Amazon Associates شنیده اید، یکی از محبوب ترین برنامه های وابسته برای پیوستن به. آمازون همکاران نمونه ای از یک برنامه وابسته به مارک است. به عبارت دیگر شما می توانید شرکت ها و مارک های مورد علاقه خود را جستجو کنید و برای برنامه های وابسته خود برای تبلیغ محصولات و خدماتی که آنها به فروش می رسانند ثبت نام کنید.

اغلب وب سایت های برند دارای پیوند در بالای صفحه می باشند تا به صفحه ثبت نام وابسته خود دسترسی پیدا کنند. اغلب اوقات شما به یک شبکه بازاریابی وابسته هدایت می شوید که از طریق آن می توانید برای برنامه شرکت ثبت نام کنید.به عنوان مثال، صفحه برنامه وابسته اپل را بررسی کنید، که به شما جزئیات برنامه و منافع شما را می دهد. هنگامی که شما ثبت نام می کنید، از طریق گروه Performance Horizon، یک شرکت بازاریابی وابسته که حساب وابستگی اپل را اداره می کند، به یک برنامه هدایت می شود.

پیوستن به شبکه بازاریابی وابسته  Affiliate Marketing :
یک شبکه بازاریابی وابسته، مانند ClickBank و Share-A-Sale، به عنوان واسطه بین تبلیغ کنندگان و ناشران کار می کند. تبلیغ کنندگان برای پلتفرم ثبت نام می کنند تا ناشرانی را پیدا کنند که می توانند محصولات خود را تبلیغ کنند. ناشران برای پیوستن به برنامه ها ثبت نام می کنند و پیوندهای تبلیغاتی دریافت می کنند. به عنوان یک ناشر، میتوانید برای چندین برنامه درخواست دهید و اغلب مارک های مورد علاقه خود را در یک مکان پیدا کنید. این شبکه ها معمولا ابزار مفیدی دارند که به شما امکان می دهد تا کلیک ها، کمیسیون ها و غیره را پیگیری کنید.

تماس با مارک ها و برندهای مورد علاقه خود را به طور مستقیم :
اگر نمیتوانید اطلاعات مربوط به یک برنامه وابسته برای مارک های مورد علاقه خود را پیدا کنید، می توانید به طور مستقیم به آنها دسترسی پیدا کنید. شما ممکن است بتوانید یک قرارداد را با نام تجاری که کمیته های خود را برای تبلیغ محصولات و خدمات خود طراحی کرده اید تنظیم کنید. هرچند که در بهترین شرایط شما نشان می دهد که نام تجاری یک برنامه را از طریق یک شبکه راه اندازی می کند تا بتوانید به ویژگی های ردیابی دسترسی داشته باشید و بتوانید عملکرد بازاریابی وابسته خود را ارزیابی کنید.

بازاریابی وابسته یا سهامی  برای مبتدیان: بدانید که  چه محصولاتی مناسب برای شما که تبلیغ  کنید: 
این راهنمای مبتدیان بازاریابی وابسته به هیچ وجه بدون اشاره به شما در جهت درست شناختن چگونگی پیدا کردن محصولات مناسب برای تبلیغ شما کامل نخواهد بود. بهترین محصولات برای ارتقاء برای همه یکسان نیست، اما به جای کسب و کار و مخاطب شما بستگی دارد.اگر شما قصد تبلیغ برندهای مورد علاقه خود را دارید، این عالی است. با این حال، شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که محصولات آنها چیزی است که مخاطبان شما نیز دوست خواهند داشت. به خاطر داشته باشید که بازاریابی وابسته در مورد آنچه مخاطبان شما را دوست دارند و مفید خواهد بود. پیوستن به یک شبکه وابسته می تواند برای پیدا کردن محصولات و خدمات مناسب مفید باشد، زیرا این ابزار برای محدود کردن گزینه های برنامه شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر شما مایل به ارتقاء تجهیزات اداری در وب سایت خود هستید، می توانید برنامه ها را توسط شرکت هایی که تجهیزات اداری و موارد مشابه را می فروشند، فیلتر کنید.

 کجا تحقیقات کلید واژه ( Keywords Research ) وارد می شوند؟
تحقیق کلید واژه یکی از مهمترین ابزارهایی است که در مورد بازاریابی وابسته باید به  درستی انجام  شود. چرا؟ تحقیق در مورد کلمه کلیدی مناسب با استفاده از ابزار مانند Long Tail Pro نه تنها مخاطبان را در محتویات خود جلب می کند، بلکه سبب می شود که آنها از لینک های شما کمیسیون تولید کنند، اما همچنین می تواند به شما در پیدا کردن بهترین محصولات برای تبلیغ کمک کند.

هنگامی که محصولی را که مورد علاقه شما پیدا کرده اید، می توانید از یک ابزار تحقیقاتی کلمه کلیدیKeywords Research )  برای یافتن کلمات کلیدی که می توانید در محتویات خود استفاده کنید استفاده کنید، تا ببینید که آیا این محصول به طور بالقوه می تواند در یک مخاطب از موتورهای جستجو باشد. برای مثال، اگر شما می خواهید تکان دادن لرزش وزن را ترویج کنید، برای یافتن بهترین کلمات کلیدی، می توانید اصطلاح “تکان دادن وزن” را مطالعه کنید.

به طور خاص، شما می خواهید برای پیدا کردن کلمات کلیدی که رقابت کم تا متوسط، حجم جستجو ماهانه بالا و نمره سودآوری بالا داشته باشند. اگر متوجه شوید که کلیدواژه های مربوط به محصولی که می خواهید ارتقا دهید، این معیارها را برآورده نمی کند، ممکن است بخواهید که هدف قرار دادن آن محصول را بازبینی کنید.

قرار دادن لینکهای وابسته ( Inserting and Tracking Affiliate Links )

آیا محصولاتی را که می خواهید ترویج کنید پیدا کرده اید؟ عالی! اکنون زمان آن است که پیوندهای link خود را وارد کنید. خوشبختانه، اکثر شبکه های وابسته، با ارائه کدهای کپی رایت برای شما در محتویات خود، این امکان را برای شما فراهم می کنند، حتی برای مبتدیان.

به علاوه، شبکه یا برنامه ممکن است یک URL منحصر به فرد برای پیوند به شما ارائه دهد. در این مورد، پیوند منحصر به فرد خود را همانند هر لینک دیگری در سایت خود قرار دهید. هنگامی که پیوندهای شما در محل قرار دارند، می خواهید عملکرد آنها را پیگیری کنید. اکثر شبکه ها و برنامه های وابسته دارای ابزارهایی هستند که به شما کمک می کنند از طریق داشبورد خود این کار را انجام دهید. یا اگر از وردپرس استفاده می کنید، می توانید از چند پلاگین پیوند پیوند انتخاب کنید که بینش دقیق از کلیک ها، صفحات با عملکرد بالا و موارد دیگر را می دهد.

مراقب باشید لینک های خود را کلیک نکنید، زیرا این می تواند حذف شما را از یک برنامه یا شبکه منجر شود.

نتیجه گیری: راهنمای مبتدیان بازاریابی وابسته یا سهامداران (Affiliate Marketing )
ما امیدواریم که این راهنمای به شما کمک کند مبانی بازاریابی وابسته را بیاموزید و برای موفقیت های آینده در برنامه های انتخابی خود را تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید که کلید پیوستن به موفقیت در بازاریابی یافتن بهترین محصولات برای تبلیغ در شاخه اصلی ، تخصصی شما است و یا همان Nich Marketing . شما می توانید این کار را با صرف وقت برای تحقیق بهترین کلمات کلیدی برای هر یک از محصولات و خدماتی که می خواهید انجام دهید، تا بتوانید محتوای هدفمند ایجاد کنید که در مخاطبین مناسب ایجاد می شود. Long Tail Pro همچنین می تواند به شما در پیدا کردن بهترین محصولات برای ترویج بر اساس رقابت و عملکرد کلمات کلیدی مرتبط کمک کند.